FAQ - najczęściej zadawane pytania1. Czy dostępne w Polsce preparaty zwalczające trądzik są naprawdę skuteczne?

Nie wszystkie preparaty dostępne na polskim rynku są skutecznie. Mimo tego część z nich naprawdę działa. Produkty prezentowane w naszym rankingu zostały wyselekcjonowane i określone jako najlepsze na rynku. Na przykład skuteczność Derminax, potwierdzona badaniami medycznymi to około 93%!. Jeżeli będziesz przestrzegać zaleceń dotyczących higieny oraz regularnie przyjmować prezentowane tabletki, to masz ogromną szansę na ostateczne pokonanie trądziku!

2. Jak szybko mogą mi pomóc prezentowane preparaty?

Walka z trądzikiem jest sprawą mocno indywidualną. Niemniej w zdecydowanej większości przypadków, widoczną poprawę obserwujemy już po 1 miesiącu stosowania tabletek. Z reguły trądzik udaje się ostatecznie zwalczyć po około 3 miesięcznej kuracji.

3. Dlaczego po 2 tygodniach kuracji tabletkami moja cera wygląda o wiele gorzej?

Należy cieszyć się opisywanym stanem rzeczy! Wynika to z faktu, że naprawdę dobre i skuteczne preparaty likwidują nie tylko skutki (pryszcze), ale i przyczyny trądziku. Z reguły po około 2 tygodniach kuracji tabletkami zwalczającymi trądzik następuje tak zwane oczyszczanie skóry, czyli wyciąganie z niej wszystkich toksyn i szkodliwych substancji. W części przypadków objawia się to pogorszeniem cery. Na szczęście od tego momentu nasza cera będzie już tylko coraz lepsza. Wszystko do momentu, kiedy całkowicie pozbędziemy się trądziku.

4. Co należy zrobić, aby całkowicie zlikwidować trądzik?

Ważna jest w tym wypadku cierpliwość i konsekwentne działanie. Regularnie oczyszczaj swoją skórę używając preparatów do cery trądzikowej. Stosuj kurację wybranymi wcześniej tabletkami zwalczającymi trądzik. Dodatkowo staraj się prawidłowo odżywiać (unikaj potraw typu fast-food, słodyczy, potraw pikantnych oraz alkoholu). Nie przesuszaj swojej skóry przez zbyt długie opalanie lub mycie twarzy wodą kiepskiej jakości. Ogólnie prowadź zdrowy tryb życia, unikając przy tym stresujących sytuacji. Kompleksowe działanie na pewno pomoże!

5. Czy karmiące matki oraz kobiety w ciąży mogą stosować kurację tabletkami zwalczającymi trądzik?

Pomimo faktu, iż część tabletek (na przykład Derminax) zostało stworzonych wyłącznie z naturalnych substancji, które nie wpływają negatywnie na stan naszego zdrowia, w przekonaniu naszych ekspertów decyzję o kuracji preparatem zwalczającym trądzik podczas ciąży lub karmienia, należy podjąć wyłącznie po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

6. Czy podczas kuracji tabletkami na trądzik mogę się bezpiecznie opalać?

Prezentowane w naszym rankingu preparaty nie zawierają substancji wchodzących w reakcję z promieniami UV. Stąd odpowiedzią na powyższe pytanie jest – TAK, możesz bez obaw zażywać kąpieli słonecznych. Przypominamy jednak o tym, aby nie przesuszać skóry, dbając bezustannie o jej odpowiednie nawilżenie.

7. Mam 40 lat, a wciąż borykam się z problemem zmian chorobowych na mojej twarzy, dlaczego?

Przyczyny powstawania trądziku u osób młodych oraz u osób dorosłych są dokładnie takie same. Nie należy zbytnio nadinterpretować takiej sytuacji. Pamiętajmy, że prezentowane preparaty oraz opisywane metody zwalczania trądziku są równie skuteczne u nastolatków jak i u osób po 40 roku życia.

8. Dlaczego regularność stosowania tabletek jest taka ważna?

Najlepsze preparaty do walki z trądzikiem z reguły działają na 3 niezależnych płaszczyznach:
- usuwają martwe komórki, dzięki czemu odblokowują nasze pory
- zabijają bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku
- przyspieszają proces gojenia się ran potrądzikowych
Przerwanie zażywania tabletek podczas trwającej kuracji sprawi, że groźnie bakterie znowu rozpoczną rozmnażanie, co zdecydowanie spowolni proces gojenia oraz doprowadzi do powtórnego zatkania naszych porów. Skutkiem przerwania kuracji w najlepszym wypadku będzie zatrzymanie poprawy.

9. Dlaczego nie należy myć twarzy wodą z kranu?

Wynika to z faktu, że woda w kranie (w szczególności w dużych aglomeracjach miejskich) jest „uzdatniona” wieloma środkami chemicznymi, sprawiającymi, że nadaje się do picia. Środki te niestety bezpośrednio wpływają na proces nadmiernego wysuszania naszej skóry.

10. Dlaczego zaleca się nawilżanie, nawet w przypadku gdy ma się tłustą skórę?

Przyczyną tego typu zaleceń jest sytuacja w której mimo tłustej cery przesuszysz swoją skórę przez np. mycie twarzy wodą z kranu. Organizm będzie chciał ją nawilżyć intensyfikując produkcję sebum. Nadmiar sebum przedkłada się bezpośrednio na zatykanie porów, co z kolei prowadzi do powstawania kolejnych wyprysków i pryszczy.

11. Jeżeli trądzik zniknął całkowicie przez końcem kuracji, czy mogę od razu odstawić tabletki?

Zaleca się stosowanie tabletek jeszcze przez krótki okres po całkowitym zniknięciu objawów trądziku.

12. Nie mam już trądziku, ale na mojej twarzy wciąż pojawiają się pojedyńcze wypryski. Czy preparaty na trądzik mi pomogą?

Zdecydowanie tak! Dobre tabletki odblokowują pory oraz skutecznie zabijają bakterie gnieżdżące się pod naszą skórą. Po kilku dniach kuracji odpowiednim preparatem nasza skóra będzie się prezentować dużo lepiej.