Cztery błędy, przez które nie możesz schudnąć.

Odchudzasz się i efektów nie widać, albo zamiast chudnąć ważysz jeszcze więcej? Ćwiczysz, zdrowo się odżywiasz i ciągle jesteś na diecie, a tu waga nie chce spadnąć. Zastanawiasz się co robisz nie tak i rezugnujesz z odchudzania. Poznaj cztery powody, które sprawiają, że nie możesz pozbyć się nadwagi.

Błąd numer 1: Ciągła dieta.

Jeśli cały czas jesteś na diecie i myślisz tylko o tym, co zjesz, gdy zakończysz tą drakońską dietę. Taki stan rzeczy sprawia, że przy każdej nadarzającej się okazji podjadasz lub szukasz wymówek, aby zjeść coś, czego Ci nie wolno.

Jeśli ze spokojem przeanalizujesz swój jadłospis i popatrzysz na błędy żywieniowe szybko okaże się, że problemem nie jest to, co jesz, ale fakt, że podjadasz lub jesz nieregularnie. Takie działanie może prowadzić do stresu, przez co nasz organizm nie spala kalorii w odpowiednim tempie.

Błąd numer 2: Brak aktywności fizycznej lub jej nadmiar.

Kłopoty z nadwagą mogą się utrzymywać powodu braku aktywności fizycznej lub jej nadmiaru. Pierwsza sytuacja prowadzi do nadmiernego odkładania się tłuszczu i spowolnionego metabolizmu. W przypadku zbyt dużej ilości ćwiczeń i treningów może dojść do sytuacji, w której organizm zostanie przeciążony. W połączeniu z drakońską dietą ubogą w ważne składniki potrzebne do zregenerowania sił możemy sprawić, że nasze ciało zacznie się buntować. Konieczna jest równowaga, zatem nie można bezczynnie siedzieć, ale też nie należy zbytnio obciążać naszego organizmu.

Błąd numer 3: Głodujesz.

Zastanawiasz się jak szybko schudnąć i przestajesz jeść? To najszybsza droga do tego, aby przytyć jeszcze bardziej lub się rozchorować. Głodowanie nie zapewnia smukłej sylwetki, a jedynie wycieńcza organizm, jeżeli jest stosowana dłużej niż kilka dni. Po zakończeniu takiej męki zaczynamy objadać się, w efekcie, czego organizm odkłada tłuszcz.

Błąd numer 4: Nie badasz się regularnie.

W większości przypadków kłopoty z nadwagą są spowodowane złymi nawykami żywieniowymi, brakiem ruchu czy skłonnościami genetycznymi. Warto jednak pamiętać, że nagłe tycie lub ogromne problemy ze schudnięciem mogą być spowodowane chorobą. Bardzo często za kłopoty z nadwagą są odpowiedzialne hormony, które w znaczny sposób wpływają na nasz organizm. Również problemy z nerkami mogą oznaczać utrzymywanie się w organizmie nadmiaru wody, co można mylić z nadwagą. Dlatego warto raz na jakiś czas zrobić podstawowe badania, które wykluczą podłoże chorobowe, a przy okazji lekarz może nam doradzić, co zrobić, aby szybko schudnąć. Czasami warto porozmawiać z dietetykiem, który podpowie nam co zrobić,aby szybko schudnąć i jakich błędów unikać.